Özgüveni Arttırmak

Özgüveni Arttırmak

Kendinize güveninizi nasıl arttırabilirsiniz?

Kendine güvenin doğmasını,gelişmesini bir fidanın ağaca dönüşmesi benzetmesiyle anlatmak hem daha kolay hemde daha çarpıcı olacağını düşünüyorum.Bir dikili ağacınızın olduğunu, altında oturup yoğun gölgesinde dinlendiğinizi, dallarına uzanıp meyvelerini yediğinizi düşünün.

Bu düşüncelerinizin gerçekleşmesi için ne yapmanız gerekiyor ? Özgüven arttırma duası mı? Özgüven arttırma kitapları mı ? Özgüven arttırma teknikleri yazılarını veya kanallarını mı araştırmamız gerekiyor? Öncelikle ağacımızı ekeceğimiz bir bahçemiz olması gerekiyor.Taşları ayıklanmış, toprağı temizlenmiş ve çevresi korumalarla kapalı bir bahçe. Sonra iyi bir fidan almanız gerekiyor. Özgüveni geliştirmek ve büyütmek için. Toprağı belirli bir derinliğe kadar kazıp, fidanı toprağa dikersiniz. Sonrada toprğı sıkıştırmanız, fidanınızın sağlam olması için yanına bir sopa dikersiniz. Çevresini temizlemeniz ve fidana can suyu vermeniz gerekir.

Sonra ki günlerde, haftalarda, aylarda ve yıllarda da bu fidanı sulamanız dibini çapalamanız, gübre ile beslemeniz, zararlara karşı korumanız, zamanında dallarını budamanız gerekeçektir.

Kısaca bir fidanın gölgesinde oturacak, dallarında meyvelerini yiyecek bir ağaca dönüştürmek için ciddi anlamda emek ve zaman harcayacaksınız.

Bu ağacın hep canlı kalmasını ve sürekli meyve vermesini istiyorsanız; sulamayı, çapalamayı, budamayı, gerekirse ilaçlamayı, gübrelemeyi aksatmadan sürdürmek zorundasınız. Bunları yapmazsanız; elinizde kurumuş, üzeri otlarla çevrili ve dikenlerin sardığı bir odun parçası elinizde kalır.

Kendine güven de aynen böyledir?

Yorum - Görüş veya Önerileriniz
Yukarıda ki yazıyı okuduktan sonra; Aşağıya düşüncelerinizi belirtmeniz, sizden sonra yazıyı okuyacak kişide farklı bir bakış açısı oluşturabilir.

2000+ Kişi Arasına Katılın ve Yazılarımı ilk Okuyan Siz Olun

En Güncel Network Marketing-internetten Para Kazanma ve Ek Gelir ile ilgili Yazılar Anında Mail Adresinize Gelsin

12 Mart 2017
281 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Yorumuzu - Görüşünüzü veya Önerilerinizi Yazmayı Unutmayın !!!

Yandex.Metrica