Network Marketingte Başarısızlık Nedenleri!

Network Marketingte Başarısızlık Nedenleri!

Network Marketing sektöründe ve bu işi yapmak isteyenler veya yapmış bırakmış insanların bir çoğunun aralarında şu konuşma mutlaka geçer.

  • Neden biz x kişisinin yaptığı gibi yapamıyoruz!!!
  • Bizde o kadar emek harcıyoruz, Neden biz x kişisi kadar kazanamıyoruz!!!
  • Adam bunu ne türlü inşa ediyor!!!
  • Kesin bu adamda şeytan tüyü var!!!

Bir çok kişi bütün bunları göz önünde bulundurarak, başlamadan Network Marketing işini bırakmıştır.Şimdi size bütün hatları ile network marketingte başarısızlığın nedenlerini kısacası 3 madede açıklamaya çalışalım.

İleriki yazılarımız da bunların ayrıntılarına da inmeye çalışacağız.
1-SPONSOR DESTEĞİ OLMAMASI:
Bir network marketing işine girdik ve özel bir çalışma planı ile kritik olarak profesyonelce bir çalışma yapmayı düşünüyoruz.Bizim bunu yapabilmemizi sada sağlıklı bir halde, kritik bir biçimde destek ve eğitime ihtiyacamız olacağını bilmemiz gerekiyor. Burada güzel bir sponsor desteğiniz yoksa yahut sponsorunuz firmanızda ki çalışma konseptini tam olarak hakim değil se sakına pes etmeyin bir çok networkte organizasyon çok büyük olduğu için diğer sponsorlara durumu izah ederek destek alabilirsiniz. Sponsor sizin amiriniz değil sizin iş ortağınız ve eğitmenizdir. Bu yüzden seçimi bu gözle bakarak iyi yapmanız gerekmektedir. Benim nacizane tavsiyem şudur; sponsor seçimi ve network marketingde firma seçimi: %60güçlü bir sponsor, %40 firma seçimi olmalı…

2-SATIŞ YAPMAK İSTEMİYORUM
Bu sözü söylüyorsanız şüphesiz network marketing sektörüne girmeyin,Başarısızlığın en ciddi nedenlerinden biridir.Bu sözü size söylerek bu işin yapıldığını ifade eden sistemlere çok güvenmeyin.Çünkü isterseniz ekip kurun isterseniz toplantılar yapın eğer network marketingde para kazanmak istiyorsanız siz satış yapmak zorundasınız. Bir de bir ürün satmıyor gibi gözükseniz dahi, yeni sponsor olacağınız bir üye kaydı yaparken, sponsor olacağınız kişinin alacağı giriş paketi sizin satış yaptığınızı işaret etmektedir.Eğer zayıf bir duruşunuz veya  yönünüz ise satış yapmak için mutlaka ama mutlaka o yönünüzü de kesin geliştirin.Çünkü sizin ekip lideri olmanız network marketinde asıl amaç olan ürünlerin satışı il meydana geldiği için, ekibinize satış yapma sanatını öğretmeniz gerekecektir.Bu işin en ciddi kaidesi ürünü sat,sistemi ve planı sat,başka bir deyişle satış yapmadan network marketinde satış yapmak olmazsa olmazıdır.

3-DÜZENSİZ ÇALIŞMA
Yukarıdaki 2 seçenekte siz de var olduğunu düşünerek yazmaya devam edelim.Siz yi bir sponsor,güzel bir satış yapma ve ikili ilişkilerde güzel bağlantıla kurmaya sahipsiniz.Fakat bunlar varken düzensiz çalışıyorsanız yine başarı oranınız düşecektir.Toplantılara katılmıyorsunuz,eğitimlere gitmiyorsunuz,ekibinizle görüşmelerinize zaman ayırmıyorsunuz,aday listesi,telefon listesi,kişisel İnternet sitesi,bunları komple bir düzen amaçlı de yapmazsanız başarısızlık kaçınılmayacaktır. Baştan kendi işinizi inşa etme niyeti ile çıktığınız bu yöntemde bazı fedakarlıklar olmalı, hedefinize ulaşmak için mutlaka özel hayatınızda bir şeylerden vazgeçmelisiniz. Zaten zahmetsiz gelen başarı başarı değildir….Çünkü siz network marketing işine binlerce dolar yatırmadınız sizin burda ki en büyük sermayeniz yine sizsiniz,

  • Sizin düşünce tarzınız,
  • Sizin kişiliğiniz,
  • Sizin karakteriniz,
  • Sizinle alakalı her şey…

BAŞARISIZ OLABİLİR MİSİNİZ?
1 Mil yarışları, atletizmin en ilginç ayrı bir kategorisinde olmuştur. Nedeni ise uzunca zaman, kimse bir mili 4 dakikadan kısa bir zaman içerisinde koşamamış. Durum bu şekilde olunca, 4 dk yarışçılar için ayrı bir psikolojik sınır olarak herkesin beyninde yerini almıştı. Ta ki 1954 senesine kadar. 1954 senesinde Roger Bannister 1 mil yarışını 4 dakikadan çok daha kısa bir zaman zarfından önce koşana kadar  ve tarihe geçene kadar.
Daha sonra nasıl olaylar mı gelişti?

Diğer sporcular ansızın her biri tek tek kendilerinin de bu yarışı kazanabileceklerine inandılar.Ardından uzun yıllar boyunca onlarca kişi bu başarıyı tekrarlar. Ardından ise, binlerce yarışçı bu başarıyı on binlere ulaştırdı…
Bir başarı örneği, pek çok kişiye esin kaynağı oluyor ve o güne kadar yapılamamış var olan bir şeyler, ansızın kolaylaşı veriyor ve yapılabilir oluveriyor. İlginç değil mi?

Network Marketing işine baktığımda da ben yukarıda ki yarışçıların yaşadığı olayların aynısını görüyorum.

Birisi bir başarı düzeyine ulaşınca, birçoklarına esin kaynağı olarak ve o güne kadar yapılamaz diye tahmin edilen pek çok olayı gerçekleşiveriyor.

Ancak bir de ilginç bir olay var ki, vurgulamadan geçemeyeceğim: Örneğin bu işi yapanların eğitim seviyelerine bakınca görüyorum ki, “diplomalı başaranlar”da var “diplomalı başaramayanlar”da var.

Evlilere bakıyorum, evli başaranlar ve evli başaramayanlar, her ikisinden de çok var. 
Gençlere bakıyorum, genç başaranlar ve genç başaramayanlar, her ikisinden de çok var.
Geçim sıkıntısı çekenlere bakıyorum, başaranlar ve başaramayanlar, her ikisinden de çok var. 

Demek ki başarı veya başarısızlık kriterlerine bakıldığında, diploma, yaş, evli olup olmamak, küçük veya büyük şehirde hayatını sürdürmek, geçim sıkıntısı çekmek veya çekmemek değildi sonucu etkileyen.

Diğer ve önemli bir olgu var demek ki kesin var olan bir şey vardı:

“Bir şeyi bir kişi dahi yapabildiyse, ben de yapabilirim.”

Örneklerden görülüyordu ki, ben de yapabilirdim. Nedeni ise yaşım, eğitimim, yaşadığım şehir, evli/bekar olmam ile hiç alakası yok. Her örnekten oldukça başarıyı yakalamış kişiler vardı.
Böyle tahmin etmek, benim kendi kendime yarattığım “bahaneler”i de yok etmeye yaramıştı. Ben ne “bahane” üretirsem üreteyim, benzer koşullarda oldukça başarılı olmuş kişileri görebiliyordum.

Örneğin, bu işe başladığımda borç batağının içindeydim ama görüyordum ki, borçlarına rağmen muvaffak olan pek çok insan vardı. Koşullarımın beni durdurmasına izin vermemeliydim.

Yani her şey yine benim seçimimdi…

Gelelim çok ince bir noktaya… Demek ki insanlar başarısız da olabiliyordu. Bu da tamam. Peki ne türlü başarısız olabiliyorlardı? Size söyleyeyim.

Network Marketing işinde ancak ve ancak 2 biçimde başarısız olunabildiğini gördüm:
1. Başlamayarak 2. Pes ederek

Başka Bir Deyişle, yine kendi seçimleriyle!…

2000+ Kişi Arasına Katılın ve Yazılarımı ilk Okuyan Siz Olun

En Güncel Network Marketing-internetten Para Kazanma ve Ek Gelir ile ilgili Yazılar Anında Mail Adresinize Gelsin

19 Haziran 2016
1.355 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Yorumuzu - Görüşünüzü veya Önerilerinizi Yazmayı Unutmayın !!!

Yandex.Metrica