Network Marketingde Satış Yapma

Network Marketingde Satış Yapma

Network marketing sektöründe eğer kazanmak istiyorsanız kesinlikle satış yapmaya başlamalısınız.Eğer satış yapmaz,ciro oluşturmazsanız kazanamazsınız. Network Marketingde Satış Yapma oluşturur. Yani ticarette olduğu gibi….

Aslında bu işte kendi kendinize ürünü/ürünleri satıp ilk önce kendinizin müşterisi olmanız lazım. Eğer siz kullanmadığınız veya hissetmediğiniz ürünü/ürünleri asla başkasına anlatamazsınız. İnsanlar sizden ürünü/ürünlerin sonuçunu duymak istemez, aslında insanlar sizden sadece tecrübelerinizi duymak ister.

Sizin ürünlerinizi kullanan sadık müşteri grubu oluşturusanız,sabit bir geliride elinize almışsınız demektir.Hızlı bir şekilde satış yapmayı değil,kalıcı müşteri kitlesi oluşturmak size anlık kazançlar yerine sabit ve artan bir gelirin kapısını açacaktır. Network marketing para kazanma yolu da kalıcı müşteri potansiyeli oluşturmanıza bağlıdır.

Dürüstçe yapılan herhangi bir satış işlemi 4 unsurdan oluşur.

1: Müşteri veya adaylarınızla samimiyet kurma: Kimse tek beden kıyafet giymez. Asla ‘ Herkes herkes tek bedene uyar’ diye düşünmek, sizi maça 1-0 malup başlamanıza sebep olacaktır. Herkesin farklı ihityaçları olduğu gibi, herkes farklı düşünür, herkesin farklı bakış açısı vardır, herkesin damak tadı farklıdır, herkes ticareti aynı görmez. Karşınızda ki kişinin ne istediğini bilmek ve ne istediğini iyi anlaya bilmek sizin satış için uygun şartları hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Hızlı ve başarılı bir satış dinleyerek başlamalı ve dinleyerek bitirilmelidir.


2: Ürününüzün veya firmanızın adayınızın/müşterinizin hayatını nasıl daha iyi bir hale getireceğini gösterin:
Artık herkesin basit-kolay-anlaşılır kısa yoldan sonuca nasıl ulaşacağını görmek istediği bir zamanda yaşıyoruz. Bilgi asla kişiden kişiye ulaşırken zaman kaybetmiyor.Herkes telefon veya internet aracılığı ile anında bilgiye ulaşıyor. Ama müşteri veya adaylarınıza, ürünü satabilmek için onları bilgi yağmuruna tutmak onların ürün veya ürünlere karşı yabancılaştırabilir kafalarını karıştırabilir.

3: Satışı Sonuca bağlamak: Satış yapacağınız kişiye karşı net olmak, doğru soruyu ile son noktayı koymak çok önemlidir. Belki bu sizin kaderinizi değiştirecek bir olaydır. Sadece bir soru ‘Şimdi nereden başlıyoruz.’…. Eğer müşterileriniz tereddüt içerisinde ise onlara kısa bilgiler ile güven vermek, az önce nokta yerine virgül koyarak size satış yapmanız konusunda yardımcı olabilir. Sadece tecrübeleriniz sizi son noktayı koymaya götürecektir…

4: Müşterilere veya işe başlamış takım arkadaşlarınıza geri dönüş: Şuan anlık para kazanmak yerine kalıcı bir gelir elde etmek için, adaylarınızı asla unutmayın. Eğer unutursanız anlık kazanç elde etmiş, kalıcı kazancın kapısını sonsuza dek kapatmış olacaksınız. İnsanlar sonuç odaklı oldukları için siz sadece sonuca ulaşmaları için onlara destek olmanız kesinlikle onları mutlu edecektir…

 

2000+ Kişi Arasına Katılın ve Yazılarımı ilk Okuyan Siz Olun

En Güncel Network Marketing-internetten Para Kazanma ve Ek Gelir ile ilgili Yazılar Anında Mail Adresinize Gelsin

10 Kasım 2016
1.804 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Yorumuzu - Görüşünüzü veya Önerilerinizi Yazmayı Unutmayın !!!

Yandex.Metrica