Kendinize Değil Takıma Odaklanın!

Kendinize Değil Takıma Odaklanın!

Sürekli insanları işinize davet ediyor, sunum yapıyor ve hala istediğiniz sonuçları alamıyor musunuz? O zaman bunu kaçırıyor olabilirsiniz.

Network Marketing’de yapılan en büyük yanlışlardan biri karşısındaki adayın isteklerini, nedenlerini, problemlerini umursamadan, onları dinlemeden yani kim olduklarını önemsemeden, onlara herhangi bir fayda ve yarar sağlayacak bir değer ortaya koymadan distribütörlerin şirketlerinin neden en iyisi olduğunu, neden insanların onlarla çalışması gerektiğini sürekli sürekli sürekli konuşarak, sürekli satarak kayıt etmeye çalışmalarıdır.

Profesyoneller asla insanları kaydetmeye, bir şekilde içeri atmaya çalışmazlar ve de asla kendilerine, kendi çıkarlarına odaklanmazlar. Onlar insanların problemlerini çözmeye, onlara değer katmaya odaklanırlar. Onların isteklerine odaklanırlar ve onları işe uygun olup olmadıkları açısından kalifiye ederler, ciddiyetlerini, arzularını ölçerler. Çünkü herkesin onlarla çalışmaya uygun olmadıklarını bilirler ve güçlü bir duruşa sahiptirler.

Amatörler ise hep kendilerini düşünürler ve neden insanların “dünyanın en iyi şirketinde” yer almak istemediklerini merak ederler. Asla da bu hatalarını fark etmezler.

Network Marketing’de veya herhangi bir girişimcilik işinde eğer insanların, müşterilerinizin isteklerini, arzularını, problemlerini önemsemeden yalnızca onlara dolar işareti gözüyle bakarsanız hiçbir zaman asla ve asla uzun vadeli başarılı bir iş inşa edemezsiniz ve size kimse saygı duymaz. Aynı şey özel hayatınız için de geçerlidir.

Eşinize, sevgilinize bundan sonra hep benim dediğim olacak, ben ne istersem o yapılacak deseniz acaba ne tepki verir hiç düşündünüz mü? İşte Network Marketingde davet ederken , sunum yaparken vs. hep “ben” “ben” “ben” diye düşünürseniz, aklınızda hep “kayıt” diye sayıklar, muhtaç zayıf bir duruşunuz olursa, insanlar sizin hakkınızda “belli ki tek derdi beni kaydetmek bana karşı hiç ilgisi yok” diye düşünürse emin olun başarısızlıktan başarısızlığa sürüklenirsiniz ve Network Marketing endüstrisini kötü temsil etmiş olursunuz. Bu nedene insanları kelimelere boğmaktan çok onları kalifiye edin.

Kim yeni fırsatlara açık, kim ne istiyor, neden Network Marketing işi yapmaları gerekli, hangi problem ve isteklerine çözüm bulabilirler, sizinle çalışmak için uygunlar mı, istekliler mi, ciddiler mi bunları öğrenin ve sadece dinleyin.

Herkes bu iş için değil bunu unutmayın, kimseye de muhtaç değilsiniz.

Herkese aynı şekilde davranmaktan çok herkesin farklı istek ve arzularına göre hareket edin. Hep kendinizi düşünmeyin, bencilce davranmayın, insanlarla içtenlikle ilgilenin, onlara konuşma cesareti verin ve iyice dinleyin.

Çünkü hep böyle “ben” çerçevesinde devam ederseniz bir hayli zorlanırsınız ve hep sizin gibi düşünen insanları üzerinize çekersiniz yani ekibiniz satıcı, ikna edici, muhtaç, zayıf duruşa sahip, başarısız insanlarla dolup taşar ve istediğiniz kariyerlere ulaşamazsınız. Mentalitenizi, odağınızı değiştirin sonuçlarınız değişsin.

Network marketing Türkiye’de yaşanan bir takım ve bir dizi sorunların aslında başında olan olgunun temeli hep bana hep bana olmaktır. Eğer network marketingde para kazanmak istiyorsanız. Anlık kazançları bırakıp, takıma çalışıp gelecekteki kazançları görmektir.

Buınun için şöyle bir örnek verirsek;

Bugün kazanacagın 500 tl’yi mi istersin? Yoksa önümüzde ki her ay kazanacağın 500tl’yimi istersin ???

Yorumlarınız benim için önemlidir.Yorum yapmayı unutmayın!!!

2000+ Kişi Arasına Katılın ve Yazılarımı ilk Okuyan Siz Olun

En Güncel Network Marketing-internetten Para Kazanma ve Ek Gelir ile ilgili Yazılar Anında Mail Adresinize Gelsin

11 Şubat 2016
2.238 kez görüntülendi
Yandex.Metrica