Güvenilir Ek iş çeşitleri

Güvenilir Ek iş çeşitleri

Günümüz şartlarında kişiler çalışmalarının dışında da bir gelir elde etmek isterler. Çalışma şartları hafta içleri olduğundan ek iş hafta sonları yapmak daha mantıklıdır. Peki, hafta sonları ek iş yapmak için neler yapılmalı nerelere başvurulmalı bu soruları öğrenmek gerekir.

Hafta Sonları Ek İş Bulabilmek İçin Neler Yapılmalı?

1) Zamanını düzgün ayarlama: Öncelikle ek iş kavramını hafta sonu olarak kısıtlamamak kişiye daha fazla gelir getirir. Çalışma periyodundan arta kalan zaman zarflarını kişi hesaplayarak o zamanlara göre ek iş yapabilir. Tabi bu durum kişide daha fazla efor sarf etmesine sebebiyet verecektir. Ek bir işte rahat çalışmak, yorgun bir şekilde çalışmak istemiyorsanız hafta sonlarındaki boş saatlerinizi hesaplayıp çalışmak daha doğru olacaktır.

2) Hangi İşlerde İyisiniz: Herkesin belirli bir yeteneği vardır. Olaylara karşı duyulan ilgi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Sizler de yapabileceğiniz işleri belirleyip ona göre kendinize bir yol çizmeniz gerekmektedir. Yapacağınız işi belirlemede ek iş katalogları sizlere yardımcı olacaktır.

3) Psikolojik ve Fizyolojik Haliniz: Sizler bir makine değil birer insansınız. Bu iş periyodunda kendinizi çok iyi hazırlamalı ve çöküntülere uğramamanız gerekmektedir.

Hangi Ek İşler Yapılabilir?

Çevrenizde bulunması muhtemel işlere öncelik verebilirsiniz. Kendi tanıdığınız kişilerin yanında çalışmak sizleri motive edebilir. Öncelikle part time eleman isteyen kafe, market veya firmalara başvurabilir ve işe başlayabilirsiniz. Aynı zaman da ek iş katalogları iş bulmakta kolay bir yoldur.

Hangi sektörde çalışıyorsanız ek iş hafta sonları yapabilmek için kendi sektörünüze devam edip kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Eğer ben iş aramak istemiyorum kendi evimde iş yapmak istiyorum derseniz günümüzde gelişmiş olan içerik yazarlığı yapabilir kendinizi geliştirebilir birçok konuda araştırma yapabilir aynı zamanda para da kazanabilirsiniz. Evlere işveren firmaları bulup anlaşabilir evinizde paketleme işi yapabilirsiniz.

2016-2017 yılının vermiş olduğu kolaylıklarla KOSGEB kredisi alarak birçok ortaklaşa kuruluşla iş birliği yapabilirsiniz. Anket yapan firmalar ile iş birliği yaparak hafta sonları anketör olarak çeşitli şehirlerde görev yapabilirsiniz. Eğer dil konusunda kendinize güveniyorsanız çevirmenlik yapabilir bulunduğunuz şehre gelen yabancı turist kafilelerine şehrin tarihi yerlerini gezdirebilir şehrinizi tanıtabilirsiniz. Örneğin; Çanakkale iline gelen turist kafilelerine hem Türk rehberler hem de yabancı rehberler şehirleri tanıtabilmektedir.

Yorum - Görüş veya Önerileriniz
Yukarıda ki yazıyı okuduktan sonra; Aşağıya düşüncelerinizi belirtmeniz, sizden sonra yazıyı okuyacak kişide farklı bir bakış açısı oluşturabilir.

2000+ Kişi Arasına Katılın ve Yazılarımı ilk Okuyan Siz Olun

En Güncel Network Marketing-internetten Para Kazanma ve Ek Gelir ile ilgili Yazılar Anında Mail Adresinize Gelsin

03 Nisan 2017
57 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Yorumuzu - Görüşünüzü veya Önerilerinizi Yazmayı Unutmayın !!!

Yandex.Metrica