Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Çalışır?

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Çalışır? Bitcoin, 3 Ocak 2009’da Satoshi Nakamoto tarafından hayata geçirilen sanal para birimidir. Bu para birimi herhangi bir kuruma ya da bankaya ait değildir. İnternet ortamında sembolü ฿, kısaltması ise BTC’dir.

Nasıl Üretilir? Bitcoin üretim işine Bitcoin Madenciliği (Bitcoin Mining) adı verilir. Bu süreçte kişisel bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programlar vasıtası ile bilgisayarınızı deyim yerindeyse 7/24 aktif tutarak bitcoin kazanabilirsiniz. Genelde bitcoin madenciliği uzun ve maliyetli bir iş olduğu için daha kısa sürede BTC kazanmak isteyenler yatırım işine girmektedir. Ancak bu süreç oldukça risklidir. bitcoin üreten cihaz son yıllarda İnternet ortamını bir hayli meşgul etmektedir. Bu cihazı sürekli aktif tutarak maden işine girebilirsiniz. Cihazı orijinal almak oldukça masraflı olduğu için ikinci el cihaz da bulmak mümkündür.

Vergilendirme

Bitcoin alırken bitcoin vergi merak edilen bir soru. Bitcoin herhangi bir kuruluşa bağlı olmadığı için vergiye tabi tutulamaz. Ancak ülkelerin kendi uyguladıkları politikalar mevcut. Şöyle ki; bitcoin’i İngiltere’den (Pound olarak) almak isteyen bir kişi %20 vergi ödemesi gerekiyor. Ülkemiz için bu oran yüzde kaç belirsiz.

Bitcoin veren oyunlar :Bitcoin madenciliği uzun ve maliyetli bir işlem. Neredeyse her gün ‘internetten Para Kazanma’ konuları açılmakta. Artık bu iş bir tık öteye giderek ‘İnternetten Bitcoin Kazanma’ durumuna dönüştü. Hatta oyun oynayarak bitcoin kazanmak isteyenler sayısı bir hayli fazla. Bu başlık altında en popüler ‘oyun oyna bitcoin kazan’ siteleri paylaşılacak.

Yorum - Görüş veya Önerileriniz
Yukarıda ki yazıyı okuduktan sonra; Aşağıya düşüncelerinizi belirtmeniz, sizden sonra yazıyı okuyacak kişide farklı bir bakış açısı oluşturabilir.

2000+ Kişi Arasına Katılın ve Yazılarımı ilk Okuyan Siz Olun

En Güncel Network Marketing-internetten Para Kazanma ve Ek Gelir ile ilgili Yazılar Anında Mail Adresinize Gelsin

10 Nisan 2017
100 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Yorumuzu - Görüşünüzü veya Önerilerinizi Yazmayı Unutmayın !!!

Yandex.Metrica